نماد اعتماد الکترونیکی

عضویت در خبرنامه
محصولات جدید

سنسور القایی نامور پپرل اند فوکس NJ10-22-N

سنسور القایی نامور تحت فشار (حساس به فلز) پپرل اند فوکس آلمان کد NJ10-22-N-G,قطر 22 میلی متر,فاصله سنس 10 میلی متر,نوع اتصال کابل 2 متری,خروجی نامور(NAMUR)با کنتاکت NC
نمونه محصولات

سنسور فشار دما بالا MPT-133 Series FLEXIBLE Stem Transmitters

سنسور فشار دما بالا MPT-133 Series FLEXIBLE Stem Transmitters
سنسورهای صنعتی

سنسور القایی بالوف BES 516-105-BO-C-03

سنسور القایی بالوف BES 516-105-BO-C-03 قطر 18 میلی متر کابلی PNP

رشد تکنولوژی سنسور

چهارشنبه, 08 اُكتبر 2014

در طول دو دهه گذشته، رشد بي سابقه اي در شمار محصولات و خدماتي رخ داده كه اطلاعات به دست آمده از راه مونیتورینگ (دیده بانی) و اندازه گيري را با استفاده از انواع مختلف حس گرها (سنسورها) مورد استفاده قرار می دهند.

فناوري حس گرها در دامنه وسيعي از حوزه ها از آب و هوا گرفته تا پزشكي، بازرگاني و صنايع كاربرد دارد. بسياري از حكومت ها و سياستگذاران جهان به خاطر منافع بالقوه فناوری سنسوري به تشويق و توسعه آن اهميت زيادي مي دهند. به اين خاطر كه از طرفي تشويق رشد فناوري هاي حس گرها به صورت گرايش هاي تكنولوژيكي جديد و به دنبال آن محصولات جديد در صنايع بومي نتيجه مي دهد و به صورت كيفيت بهتر محصولات و بازدهي بهتر آنها (از راه گسترش سطح كنترل بر فرايندهايشان) خود را نشان مي دهد.

از طرفي هم توسعه فناوری هاي حس گرها به اجراي قوانين حكومتي در زمينه ايمني و آب و هوا كمك مي كند.

فوايد تشويق فناوری هاي حس گرها در برنامه های برخی از کشورها، (به عنوان مثال در برنامه ملي پيش بيني تكنولوژي بريتانيا درباره فرصت هاي بالقوه اي كه فناوری هاي حس گرها در ايجاد ثروت و كيفيت فراهم مي كنند) مورد تأکید قرار گرفته. 15 تكنولوژي مستقل كه دامنه وسيعي از بخش هاي مختلف صنايع را پوشش مي دهند، نياز جهاني به فناوری هاي سنسوري را انکارناپذیر کرده اند. در 13 تا از اين 15 تكنولوژي، تكنولوژي سنسوري به صورت یک عنصر كامل در توسعه محصولات و خدمات شناخته مي شود. در حقيقت فناوری سنسوري به صورت يك فناوری كليدي با كاربردهايي با تنوع گسترده صنعتي و تحقيقاتي ظاهر شده.

موارد استفاده حس گرها

حس گرها در اشيايي با كاربردهاي روزمره مثل كف آسانسورهای لمسي-حسي (حس گر لامسه اي) و لامپ هايي كه با لمس پايه شان روشن و خاموش مي شوند به صورت آشکار دیده می شوند. همچنين كاربردهاي بي شماري براي حس گرها وجود دارد كه بيشتر مردم هرگز از آنها آگاه نمي شوند. به عنوان مثال حس گرها در خودروها، ماشين آلات، وسايل ماوراي جو، تجهيزات پزشكي و ربات ها كاربرد دارند.

ارسال نظر